Templomi kórus

A templom kórusa 2006. februárjában alakult újjá. Célunk a liturgia szebbé, bensőségessé tétele volt.

Nem kis kihívást jelentett, hogy a húsvéti ünnepekre készültünk: a virágvasárnapi és a nagypénteki Passiókkal, és egyéb művekkel. Heti két alkalommal tartottuk – és tartjuk ma is – a próbákat. A kezdeti lelkesedés azóta sem apadt, sőt mindenki kitartóan jár ma is a próbákra. Létszámunk 20-22 fő, inkább közép- és idősebb korúak, mivel a fiatalok nem szívesen járnak énekelni. A tagok jól összeszoktak az elmúlt hónapok során, fegyelmezett munka folyhat a próbákon, és szerepléseink is egyre szebben sikerülnek. Öröm számomra, hogy mostanra igazi közösséggé vált az énekkar.

Mára sikerült elérnünk, hogy minden hónapban egy szentmisén énekelünk. Az egyházi év minden nagy ünnepén énekünkkel emeljük a liturgia fényét. Ami egy kis gondot jelent az, hogy kevés a biztos fiatal hang. Bízom benne, hogy ez csak átmeneti állapot marad, és nemsokára új tagokat köszönthetek a kórus soraiban!

Legemlékezetesebb szentmisék, szereplések:

2007. Nagyheti és húsvéti szentmisék