Farkasfa

A farkasfai templom története, leírása

A templom 1999-2000-ben a 2000 éves keresztény jubileum és az 1000 éves magyar kereszténység tiszteletére épült.

A templom védőszentje: Szent Anna és családja, Szent István és családja.

Épült a templom a farkasfai hívek áldozathozatalából, Dr. Konkoly István megyéspüspök erkölcsi és anyagi támogatásával, Rimfel Ferenc plébános vezetésével, Mangliár László okleveles építészmérnök tervei alapján.

A templom vasbeton alapra épített téglaépület, nyitott fedélszékkel, cserép borítással, faszerkezetű nyitott toronnyal, melyben 1 harang van. Bejárata aszimmetrikus kétszárnyú tölgyfa ajtó egyedi asztalos kivitelben.

A templom egy hajós, karzattal, szentéllyel, sekrestyével, gyóntatószobával, vizesblokkal épült.

Ülőhelyek száma: 100

Az oltár, az ambó, a tabernákulum, a keresztút fából készült, faragott, Pál Gergely oroszhegyi /Erdély/ fafaragó művész munkája.

Az oltárkép Keller József festőművész munkája. Az ablakok gravírozottak, a XX. sz. nagyjainak /szentjeinek/állít emléket. Mindszenti József, Apor Vilmos, Brenner János, Márton Áron, Batthyány-Strattmann László, Teréz anya. A torony rózsaablakát a jubileumi év jelképe díszíti.

A templom fűtött. Wolf kazán, lapradiátorral, tartályos gázzal.

Harangja bronz, súlya kb. 150kg, a Hármashatár Baráti Kör és az ausztriai St. Martin /Burgenland/ egyházközség ajándéka.

Felirata: DHLER KAPFENBERG 1919

Szentmisék: Minden csütörtökön 17 ill. 18 órakor
  Vasárnap 8 órakor

Miséző kehely 1 db, 2 db ciborium, Miseruhák, oltárterítők, könyvek újak.

A templomhoz parkoló épült, 20 személyautó számára.

Istennek ez a háza visszhangozza mindig az ő Igéjét, amely feltárja előttünk Krisztus titkát
és üdvösségünkön munkálkodik az Egyházban.
/templomszentelési szertartásból/

Az oldal tetejére ^