Évközi 34. vasárnap – Krisztus, a mindenség királya

Krisztus király másként beszél a jobbján és a balján állókhoz: „Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek, … amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek." Krisztus azonosítja magát a szükséget szenvedőkkel. A rászoruló emberrel való találkozás, az Istennel való találkozás helyévé válik.

Az életünk sikere attól függ, hogy erre a határtalan szolidaritásra, vagyis a szeretetből fakadó tettekre képesek vagyunk-e az Egyházban, és a világban.

Balázs atya

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

Krisutus győz, Krisztus uralkodik, Krisztus parancsol!